„Kocham muzykę, dlatego ataki na Woodstock bolą mnie podwójnie”
W ostatnim czasie głośno w mediach o Przystanku Woodstock. Impreza ta co prawda w tym roku się odbędzie, ale jej kontynuacja w następnych latach stanęła pod znakiem zapytania. – My już nie wyrobimy, nie damy rady. Ta spirala żądań wobec naszego festiwalu jest masakryczna. To jest „przybicie do ściany”. Nie ma żadnej rozmowy z urzędnikami – powiedział Jerzy Owsiak, organizator festiwalu.
Woodstock, który odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą, jak co roku zgromadzi tysiące młodych ludzi. Wśród nich pewnie nie zabraknie kolbuszowian. Jednym z nich będzie Dorian Pik, który postanowił zabrać głos w sprawie zamieszania wokół festiwalu. Oto treść jego oświadczenia:
„Polska od 7 lat podzielona jest na pół, a Jerzy Owsiak stał się wrogiem jednego z politycznych obozów. Przystanek Woodstock i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to nasze narodowe dobro. To nasza największa wartość i to druzgocące, że tak piękne inicjatywy stały się przedmiotem politycznego sporu, z całą pewnością wbrew woli organizatora.
Trudno jest mi mówić o Woodstocku bez emocji, bo Woodstock to muzyka, a tę umiłowałem sobie od najmłodszych lat najbardziej. Zatem wszystkie zarzuty o złej organizacji i niebezpieczeństwie bolą mnie ze zdwojoną siłą. Chcę podkreślić, że to co zobaczyłem na Przystanku Woodstock, przerosło moje wszelkie oczekiwania. Poziom organizacji – klasa światowa. Bezpieczeństwo? Przez 24 godziny na dobę. Atmosfera? Miłość, przyjaźń, muzyka. Sukces tego festiwalu to nie tylko profesjonalizm podczas organizacji gigantycznego przedsięwzięcia. Największy skarb to jego uczestnicy – roztropni i przyjaźni.

W moim domu jest taka tradycja, że przez cały rok wszyscy wrzucamy drobniaki do puszki z serduszkiem WOŚP. Daje nam to dużo radości. Przykro mi, że my Polacy jesteśmy tak bardzo podzieleni, a przy tej okazji rykoszetem oberwały inicjatywy Owsiaka. I to zupełnie niesprawiedliwe.
Przykro mi też, że część naszego społeczeństwa dała wiarę politykom. Kiedyś cały naród uczestniczył w ogólnonarodowej zrzutce, teraz została nas tylko połowa. Potrzeba upływu czasu, żeby te wszystkie rany się zagoiły, ale najpierw wszyscy musimy dać na wstrzymanie w ich zadawaniu już bez pokazywania palcem kto jest winien, a kto nie.
Nie jestem już najmłodszy i mam mniej energii niż kiedyś, mniej sił na spanie w namiocie i kąpiele w zimnej wodzie, ale jadę na kolejny Przystanek Woodstock dla Owsiaka. To człowiek o dużej wrażliwości i na pewno bardzo cierpi z powodu wszystkich zawirowań wokół Wielkiej Orkiestry i Przystanku Woodstock. Chcę tam być w geście solidarności z Jerzym Owsiakiem.”
 

5 Komentarzy

 1. Oj dorian, taki z ciebie polityk jak i muzyk, chociaż to drugie z pasji robisz wiec rób byle jak tylko rób skoro kochasz. Po co wiazesz WOŚP z woodstockiem ?? Ze tam jest bezpiecznie ?? Na ulicy nie jest bezpiecznie, a na woodstocku jest bezpiecznie gdzie sa hektolitry alkoholu narkotyków dopalaczy itp? Nie rób sobie kpin. Nie jesteś juz najmłodszy , Haha pan Wacław Pogoda który juz po 80 jest nawet by tak nie powiedział a Ty 31 lat … Masakra,

 2. Lansing przed wyborami samorządowymi?
  Dorian bardzo szybko zapomniał , że sam dołożył niejedną cegielkę do podziału Polski na pół.

  • A gdzie ty tu „hejt” widzisz?Dorian krytykuje działania partii którą sam w wyborach popierał.Wiadomo było, że jak dorwą się do władzy to rzucą jaką kłodę pod nogi Owsiaka.
   Inna sprawa , że „Przystanek…” jest imprezą podwyższonego ryzyka i każada inna interpretacja prawa, byłaby jego łamaniem.Gdyby (odpukać) coś się stało, to wszyscy od burmistrza w górę idą do więzienia.Weźmiesz coś takiego na siebie?

   P.s. Za to twój komentarz jest hejtem na „Ulkę”, której nie ma (a szkoda) wszędzie.Masz obsesję?

 3. 30 lat i problem ze spaniem w namiocie i kapiel w zimnej wodzie ??? You made my day !!! Chyba czas na na rodzine pracuje 5 Dni w tyg mam dwojke dZieci nie raz bralam kapiel w zimnej wodzie I tylko 30 lat I nadal mam duzo sily I energii albo mamsz nudne zycie albo jestes zbyt leniwy I wygodny zeby je zmienic

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.