Kierunek ruchu na ulicy Jana Pawła II uderza kierowców po kieszeniach
Wraca temat organizacji ruchu na ulicy Jana Pawła II. Przypomnijmy, że na tym przebudowywanym trakcie obowiązuje ruch jednokierunkowy: od ronda przy drodze na Mielec do ulicy Obrońców Pokoju. Pojawiają się głosy, że ten kierunek ruchu jest mocno niefortunny, bo uderza nas po kieszeni. Jednym z takich sygnałów jest wpis, jaki na grupie Nasza Kolbuszowa umieścił Zarząd Osiedla nr 2. Oto jego treść:
„Rozumiemy, że jest remont. Jednak logicznym jest, że większość osób wjeżdża na ul J. Pawła II od strony ul. Obrońców Pokoju i jadąc w tym kierunku łatwiej też wyjechać (przez ulice Szopena, Wojska Polskiego czy Bytnara). Nie rozumiem więc co za „mądry” wymyślił zamknięcie ulicy w tym kierunku. Teraz, żeby podjechać na pocztę, trzeba jechać dookoła najlepiej przez Kolbuszową Dolną. Nie mówiąc już o tym, że cały tzw. Manhattan jest wyjęty z użytku, bo dojazd do niego jest mocno utrudniony”.
Co na to inni internauci? – Kierunek odwrotny dałby oszczędności kierowcom. A tak, to się paliwa zużyje więcej, policja zarobi… – komentuje Ewa. – Dlaczego właściciele okolicznych biznesów nie dyskutowali o tym z Urzędem Miejskim w… styczniu? – pyta z kolei Andrzej. – Dlaczego urzędnicy nikogo nie pytali się jak rozwiązać problem z objazdami? Dlaczego przewodniczący osiedla nie podjął negocjacji w tej sprawie? Teraz to już po ptokach – gorzko konstatuje internauta.
Tych, którzy chcieliby jednak jechać pod prąd i zaoszczędzić nieco na paliwie, ostrzegamy: musicie się liczyć z utratą punktów karnych i mandatem do 500 zł. Bo policja nie próżnuje.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.