Kiedy poprawią te „wysepki”?
Jak informowaliśmy, w związku z licznymi skargami kierowców władze miasta zleciły dokonanie pewnych korekt na zmodernizowanej ul. Jana Pawła. Nie wszystko zostało jednak zrobione. – Jest to niewystarczające w obliczu deklaracji, jakie padały ze strony Urzędu Miejskiego. Chodzi o kwestie wysepek i złagodzenia łuków przejazdowych – zaznaczył radny Stanisław Długosz.
– Niestety warunki zimowe nie pozwalają na kontynuację prac naprawczych na tej ulicy. Cierpliwie poczekajmy do wiosny, wtedy wszystko zostanie zakończone – odpowiedział burmistrz Jan Zuba.
Zmodernizowana w ubiegłym roku ul. Jana Pawła II wzbudza kontrowersje. Narzekają głównie kierowcy. Najczęściej podnoszoną kwestią są „wysepki”, które nie tylko utrudniają jazdę, co  ją uniemożliwiają. Burmistrz jest jednak innego zdania: – Musimy pamiętać, że użytkownikami drogi są nie tylko kierowcy – zaznaczył Zuba. – Na ul. Jana Pawła II jest duży ruch pieszych, głównie dzieci i młodzieży szkolnej, ale także i osób starszych. Należało im zapewnić bezpieczeństwo m.in. poprzez te wysepki.

1 Komentarz

  1. Ty tłumaczysz Zubie jak dziecku, że jest źle a ten dalej swoje. Przecież na tym zdjęciu doskonale widać, że kierowca forda na swoim pasie jazdy ma wysepkę. Żeby w nią nie wjechać musi odbić w prawo co koliduje z pojazdem który chce zjechać z ulicy Partyzantów – albo ustawia się daleko od skrzyżowania (problematyczny zasłaniający widoczność słup z lewej strony) albo podjeżdża niebezpiecznie blisko, narażając się na kontakt z przykładowym fordem. Ten przy jakimkolwiek uderzeniu w bok wpadana na wysepkę więc o jakim bezpieczeństwie przechodzących tu mówimy. Ta wysepka jest w złym miejscu (to raz) utudniając skręt w prawo. A dwa jest na lini jazdy pojadu powodując tym poważne zagrożenie. Jest tam dużo miejsca dlaczego nie zrobiono tam ronda (najbezpieczniejsze skrzyżowanie). Do poprawki (albo całkowitej przedudowy) jest dużo skrzyżowań i dróg w Kolbie co najgłupsze są to drogi po remontach (przykładowo skrzyżowania przy obydwu biedronkach czy skrzyżowanie Tyszkiewiczów z Kościuszki (tam powinno być rondo!). Ludzie którzy są za to odpowiedzialni są skrajnie niekompetenti.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.