Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 2

KOLBUSZOWA. Znicze na schodach komendy policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zapraszamy na drugą część naszego podsumowania 2020 roku. Tym razem przypominamy najważniejsze newsy kwietnia, maja i czerwca.

Kwiecień

 • Rada Powiatu podjęła decyzję o powstaniu pododdziału ortopedii. Przejął on pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia, które pierwotnie zapisano na działalność zamkniętej (choć formalnie wciąż niezlikwidowanej) pediatrii. Kolejny gwóźdź do trumny oddziału dziecięcego.
 • W czasach pandemii mieszkańcy wspierają pracowników służby zdrowia. Nowoczesną suszarkę do ubrań ratownikom medycznym ufundowali radni powiatowi: Grzegorz Romaniuk, Lucjan Wilk i Mieczysław Maziarz.
 • Kolbuszowski krokodyl Niluś spotyka się w Internecie z dziećmi, by uatrakcyjnić im czas, który w związku z pandemią muszą spędzać w domach. Transmisje prowadzone są w internecie. W rolę Nilusia wciela się Grzegorz Romaniuk.

 • Władze miasta zaproponowały likwidację Fundacji na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu, która zarządza między innymi stadionem, boiskami, hotelem i restauracją przy ulicy Wolskiej. Majątek po jednostce miała przejąć pływalnia kryta. Z planów tych ostatecznie się jednak wycofano.
Maj

 • Zakończyła się trwająca od prawie roku kontrola Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawdzano między innymi, „czy burmistrz Jan Zuba dopełnił obowiązków w zakresie rzetelnego prowadzenia postępowania w sprawie wniosków podatników o umorzenie zaległości podatkowych. Analizowane było również to, czy wydane decyzje były oparte na przesłankach „ważnego interesu podatnika”.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 2

 • Policjanci ustalili i ujęli sprawcę podpaleń, do których dochodziło na terenie gminy Majdan Królewski. Okazał się nim… strażak ochotnik. Do podpaleń nieużytków rolnych i traw dochodziło w miejscowościach: Huta Komorowska, Komorów, Rusinów, Krzątka i Majdan Królewski.
 • Pierwsza ofiara koronawirusa w powiecie kolbuszowskim. To 91-letnia kobieta, która zmarła w szpitalu jednoimiennym w Łańcucie. Miała choroby współistniejące. O śmierci mieszkanki poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie.
 • W środku chodnika przy ulicy Piaskowej w Kolbuszowej pojawił się… słup oświetleniowy. Sytuacja żywcem wzięta z filmów Stanisława Barei.
Czerwiec

 • Urząd Miejski ogłosił zakończenie przebudowy stadionu sportowego w Kolbuszowej. Inwestycja, którą realizowano przez prawie dwa lata, kosztowała 5 026 692 zł, z czego dotacja z Ministerstwa Sportu wyniosła 1,5 mln zł.
 • W nocy w budynku komendy policji w Kolbuszowej tragicznie zmarł Wojciech W., 42-letni mieszkaniec miasta. Wcześniej użyto wobec niego paralizatora.
Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 2
Tragicznie zmarły Wojciech.
 • Krótkie aczkolwiek intensywne opady deszczu spowodowały podtopienia w Kolbuszowej. Niesprawna kanalizacja deszczowa znowu dała znać o sobie. Ucierpiał Ogródek Jordanowski, który znalazł się pod wodą. Burza zniszczyła też nową nawierzchnię ulicy Piaskowej. Część mieszkańców została pozbawiona prądu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.