Joanna Szczepkowska w Kolbuszowej. Jej słowa stały się symbolem polskich przemian

Joanna Szczepkowska w Kolbuszowej. Jej słowa stały się symbolem polskich przemian

Znana polska aktorka, pisarka i felietonistka, Joanna Szczepkowska przyjedzie do Kolbuszowej. Spotkanie autorskie z jej udziałem odbędzie się już w tę sobotę (09.12), o godzinie 17 w Oddziale Edukacji Kulturalnej i Regionalnej, który mieści się w budynku dawnej synagogi. Wstęp jej wolny.

Joanna Szczepkowska najbardziej znana jest ze słów, które wypowiedziała ponad 34 lata temu w Dzienniku Telewizyjnym, na antenie TVP.:

„Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm”.

Zdanie to stało się symbolem przemian… Wielokrotnie nagradzano ją za kreacje aktorskie, działalność społeczną i opozycyjną.

W 2017 roku zrezygnowała z pracy w etatowych teatrach i założyła Teatr Na Dole. W okresie pandemii koronawirusa i izolacji stworzyła internetowy Teatr Pudło

Jest autorką między innymi zbioru opowiadań „Fragmenty z życia lustra”, dwóch powieści: „Kocham Paula McCartneya” i „Zagrać Marię”. Napisała też dwie części autobiografii: „Kto ty jesteś” i „Wygrasz jak przegrasz”.

Joanna Szczepkowska wydała tomiki poetyckie: „Miasta do wynajęcia”, „Ludzie ulicy i inne owoce miłości” i „Dzisiaj nazywam się Charles”. Jest również autorką obrazów i grafik.

Joanna Szczepkowska w Kolbuszowej - plakat.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.