Joanna Procak: – Podzielmy się krwią [WIDEO]

J. Procak: - Moje serce jest pełne wdzięczności

W poniedziałek (29.08) w Kolbuszowej będzie można podzielić się tym, co mamy najcenniejsze, czyli własną krwią. Zabiegi będą odbywały się w budynku Fundacji Na Rzecz Kultury Fizycznej i Sportu przy ul. Wolskiej. Ekipa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa będzie tam już o godzinie 9.

To kolejna, czwarta już akcja oddawania krwi w Kolbuszowej. Za każdym razem za przedsięwzięciem stoi mieszkanka miasta, Joanna Procak.

Podkreśla ona, że jeśli chcemy dzielić się własną krwią, musimy spełnić kilka podstawowych zasad:

 – Trzeba być wypoczętym. Przed zabiegiem zjedzmy lekko strawne śniadanie. Dzień wcześniej unikajmy ciężko strawnych i tłustych potraw. Nie wolno też spożywać napojów zawierających alkohol. W dniu zabiegu należy się odpowiednio nawodnić, trzeba wypić 1-2 l. płynów – radzi.
– Jeśli ktoś pali papierosy, powinien ograniczyć je do minimum. I tu informacja szczególnie dla kobiet – trzeba ważyć więcej niż 50 kg. Oczywiście trzeba być pełnoletnim. Jeśli macie jakieś wątpliwości, należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym – zaznacza Joanna Procak.

W godzinach 9-12 będzie się odbywać rejestracja. Trzeba więc wziąć ze sobą dowód osobisty. Na początku trzeba będzie wypełnić dokumenty.

Potem pobrana zostanie nam próbka krwi na poziom hemoglobiny. Następnie zbada nas lekarz i to on zdecyduje, czy nadajemy się do zabiegu czy nie.

– Mam nadzieję, że w poniedziałek będzie nas odpowiednia ilość, i że z Kolbuszowej wyjedzie bardzo dużo litrów krwi – dodaje Joanna Procak.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.