Jedyny sprawiedliwy w Radzie Powiatu?

Rada Powiatu o wojnie na Ukrainie [AUDIO]

Szerokim echem odbiły się podwyżki, jakie zaserwowali sobie rządzący w Radzie Powiatu. Głosowania w tej sprawie były niemal jednomyślne. Jedynym radnym, który zagłosował przeciwko podwyżce diet, był Lucjan Wilk. On również, razem z Marianem Hopkiem, wstrzymał się od głosu, kiedy ustalano bardzo wysoką pensję starosty

Przypomnijmy, że decyzje o podwyższeniu diet Radzie Powiatu i nowej, dużo wyższej wypłacie starosty Józefa Kardysia zapadły na czwartkowej (25.11) sesji.
Jeśli chodzi o diety, to najwięcej zyska przewodniczący Rady Powiatu, Mieczysław Burek. Co miesiąc dostanie on na rękę 2 860 zł netto.

Pozostali radni powiatowi będą otrzymywać 420 zł od każdej sesji, posiedzenia komisji lub Zarządu Powiatu. Przewodniczący komisji dostanie 480 zł za posiedzenie, a wiceprzewodniczący rady – 480 zł za sesję. Czyli  miesięczna dieta szeregowego radnego powinna wynieść około 1300 zł netto.

Głosowanie w sprawie podwyżki nowych uposażeń radnych prawie jednomyślne. Przeciwko głosował tylko jeden radny powiatowy. Był nim Lucjan Wilk.

On również. razem z Marianem Hopkiem, wstrzymał się od głosu, kiedy radni ustalali nową pensję starosty Kardysia w kwocie 19 500 zł brutto.
O taką pensję wnioskował przewodniczący Burek: Jego zdaniem na 19 500 zł starosta zasługuje.

– Po pierwsze, jest to rekompensata za ustawową obniżkę uposażenia pana starosty o 20 procent, która miała miejsce trzy lata temu. Po drugie, pan starosta działa bardzo aktywnie na rzecz naszego powiatu. Dba zarówno o drogi, jak i o szkoły i szpital – zapewniał Burek.

Jedyny sprawiedliwy w Radzie Powiatu?


Jedyny sprawiedliwy w Radzie Powiatu?

Jedyny sprawiedliwy w Radzie Powiatu?


4 Komentarze

  1. Codziennie po kilka tupolewów poległych przez imposybilizm Chmielowca i jego kliki. Byle przy korycie, od tego najwyższego, po najniższe. Ofiary z narodu uwzględnione w kosztach i wyrzucone poza nawias. Wolą zajmować się rejestracją ciąż i represjonowaniem kobiet stosujących implant domaciczny (spiralę).

  2. Wreszcie odpowiednia pensja dla Pana starosty i to ona powinna być przyczynkiem do reaktywacji oddziału wewnętrznego szpitala powiatowego lub wymuszenia tego od dyrektora ZOZ. Takie duże pieniądze należą się komuś co robi coś dla dobra ogólnego. Jak dotąd to w Kolbuszowej robi się same”pierdoły”. Nic dla ludzi!!!

  3. Oj Panie Romaniuk totalna kompromitacja !!!!!!!!!!!!! jak układziki lokalne i korytko zmienia poglądy , gwarantuje Panu ,że w przyszłych wyborach ludzie nie dadzą się oszukać i Wasze kalkulacje skoku ponownie na koryto skończą się klęską !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.