Jan Zuba: – Cieszę się, że kiedyś mieliśmy odwagę wybudować ten basen
Jak informowaliśmy, w 2018 r.  pływalnia kryta „Fregata” w Kolbuszowej zanotowała 94 000 wejść, czyli o ponad 6 900 więcej niż rok wcześniej. Wzrosła również liczba lekcji pływania. Burmistrz Jan Zuba bardzo pozytywnie ocenił te dane. Oto co powiedział:

Bardzo się cieszę, że w 2006 r. Rada Miejska miała odwagę zaakceptować wniosek burmistrza i podjąć decyzję o budowie pływalni. To jest obiekt, który znakomicie służy mieszkańcom naszej gminy i przyjezdnym. Z  „Fregaty” korzysta wiele osób z Rzeszowa, którzy bardzo cenią sobie jakość usług.

„Sanatorium” w Kolbuszowej

Mam tu na myśli warunki sanitarne, czyli czystość i porządek, bezpieczeństwo i jakość wody, która jest badana codziennie. Założeniem naszej pływalni nie jest czerpanie zysku, tylko ogólna dostępność dla każdego: także dla rodziny wielodzietnej oraz seniora żyjącego ze skromnej emerytury.

Spełniamy także warunki bezpieczeństwa poprzez zapewnienie odpowiedniej liczby ratowników. Są oni zatrudnieni w formie umów o pracę, ale także uzupełniająco w formie umów-zleceń.
Wprowadziliśmy świadomie i celowo jedną godzinę wychowania fizycznego tygodniowo na basenie dla uczniów klas I-III wszystkich szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Zrobiliśmy to z dwóch powodów. Po pierwsze, chcemy nauczyć dzieci pływania, żeby zapewnić im bezpieczeństwo w kontakcie z wodą na otwartych akwenach. Po drugie, jest to możliwość kształtowania swojej sylwetki.

Badania, które od lat są przeprowadzane w Polsce, również w naszej gminie, wykazują wady postawy u dzieci już w wieku przedszkolnym. Najlepszą formą poprawy tego stanu  jest właśnie pływanie.

Możemy być dumni z osiągnięć klubu sportowego, który działa przy „Fregacie”. 115 medali o czymś świadczy. Gdyby nie było tego obiektu, nie byłoby tych sukcesów. Z kolei seniorzy twierdzą, że mają „sanatorium” w Kolbuszowej. Za 4,5 zł 70 minut sanatorium. Wielu z nich przestało chodzić do apteki, dzięki temu, że mogą korzystać z dobrodziejstwa, jakim jest lecznicze działania masaży wodnych.
Sprawozdanie kolbuszowskiej pływalni za 2018 rok jest TUTAJ.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.