Jak rozwiązać problem braku widoczności na ulicach w Kolbuszowej?

Szansa na więcej miejsc parkingowych na Ruczki

Parkingi, które są usytuowane wzdłuż niektórych kolbuszowskich ulic, znacznie utrudniają kierowcom widoczność. Wyjechanie samochodem np. z Biedronki na ulicy Ruczki  graniczy z cudem. Ten sam problem jest przy wyjeździe z osiedla bloków na ulicę 11 listopada. 

Poprawa widoczność jest tam możliwa tylko dzięki likwidacji części parkingów. Innego wyjścia nie ma – swojego czasu postulował radny Paweł Michno. Burmistrz Jan Zuba odpowiedział, że konstrukcja wskazanych ulic, w tym zlokalizowanie w ich ciągu parkingów, jest zgodna z prawem.
Problem jednak nie zniknął. Na brak widoczności nadal skarży się wielu kierowców. Krzysztof Wójcicki, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, przyznaje, że mieszkańcy często interweniują u niego w tej sprawie: – Myślę, że zmiana organizacji tych parkingów jest trudna do wyegzekwowania – zastrzegł Wójcicki. – Wydaje się więc, że najmniej kosztownym byłby montaż tam luster drogowych.

1 Komentarz

  1. A proszę zwrócić uwagę tam, gdzie nie ma parkingów i samochody są parkowane czyli np. przy Aptece na ul.Obrońców pokoju samochody są parkowane wzdłuż jezdni blokują widoczność przy wyjeździe z parkingu który znajduje się troszkę dalej przy budynku,o tym nikt nie wspomina,pytanie dlaczego!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.