Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej zaprasza na koncert upamiętniający rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego. Wydarzenie „Hej, hej, solidarni. Pieśni internowanych” będzie artystycznym hołdem dla osób, które w latach 1981-83 ucierpiały za działalność na rzecz wolności. Patronat nad wydarzeniem objął nasz portal kolbuszowalokalnie.pl.
Organizatorzy koncertu „Hej, hej, solidarni” przygotowali program, który łączy muzykę, historię i refleksję, a na scenie pojawią się znani i cenieni artyści polskiej sceny muzycznej.
Kto wystąpi?
Jan Pospieszalski
Muzyk, kompozytor, publicysta i wieloletni komentator życia społecznego. Współtwórca Czerwonych Gitar w latach 70., a później współpracownik zespołu Voo Voo.
Autor licznych projektów muzycznych i rodzinnych albumów kolędowych. Jego muzyczna droga, łączy doświadczenie sceniczne z ogromnym zaangażowaniem społecznym.
Paweł Steczkowski
Wybitny instrumentalista z rodziny Steczkowskich, kompozytor, aranżer i producent. Laureat Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Twórca projektów artystycznych łączących muzykę z filmem, sztuką wizualną i tradycją Karpat. Na scenie wprowadzi oryginalne brzmienia.
Ewelina Babiarz
Wokalistka jazzowa, aktorka i pedagog. Pochodzi z Hadykówki. Od lat zachwyca szeroką skalą głosu i charakterystyczną, ciepłą barwą. Współpracowała z wybitnymi muzykami i występowała w najbardziej renomowanych salach koncertowych.
Jej interpretacje pieśni internowanych nadadzą koncertowi wyjątkowej wrażliwości.

Sabina Nycek
Wokalistka i multiinstrumentalistka pochodząca z Kolbuszowej. Finalistka programu „The Voice of Poland”, znana również z zespołu Zouzy. Właścicielka studia wokalnego Sing Sing Studio w Warszawie. Jej występ na kolbuszowskiej scenie będzie ważnym momentem.

Kiedy i gdzie?
- Data: 12 grudnia 2025
- Godzina: 18:00
- Miejsce: Miejski Dom Kultury w Kolbuszowej
- Wstęp: bezpłatny
- Wejściówki: do odbioru od 1 grudnia w MDK.
Bohaterom „Solidarności”
Koncert przypomina o wydarzeniach Stanu Wojennego, który rozpoczął się 13 grudnia 1981 roku i doprowadził do internowania ponad 10 tysięcy działaczy „Solidarności”, a także śmierci około 40 osób. Dla wielu polskich rodzin był to czas dramatycznych rozstań, represji i strachu.
„Hej, hej, solidarni” to wydarzenie, które łączy historię z muzyką, a artystyczne wykonania pieśni internowanych pozwolą na nowo przeżyć emocje tamtych lat i oddać hołd ofiarom represji.
Wejściówki są bezpłatne, a ich liczba ograniczona, dlatego warto odebrać je już od 1 grudnia.
Zobacz plakat










![Przed nami spotkanie w sprawie referendum o odwołaniu Rady Powiatu i starosty Kardysia [WIDEO] Tomasz Buczek: - Starosta Kardyś stosuje bolszewickie metody zarządzania powiatem [WIDEO]](https://kolbuszowalokalnie.pl/wp-content/uploads/2024/05/Buczek-Kardys-1024x574.jpg)

![Kolbuszowski Rynek jak z bajki. Zobacz magiczne iluminacje w centrum miasta [ZDJĘCIA, WIDEO] Centrum Kolbuszowej w świątecznych światełkach. Są też nowe świetliste obiekty [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://kolbuszowalokalnie.pl/wp-content/uploads/2024/12/Swiatelka-Rynek-Ozdoby-2024-450x252.jpg)
2 komentarze
Jak będzie prąd w Kolbuszowej.
nie znam ani jednego cierpiącego w latach 1981-1983 z terenu powiatu kolbuszowskiego , ale za to znam wielu złodziei co po 1989 rozkradli majątek narodowy ,dorobek naszych ojców , zniszczyli dobrze prospesperujace zakłady ,żeby je potem przejąć za bezcen , znam tych co zostali kombatantami naszych czasów , którzy wiernie służyli tamtemu systemowi, a potem przemalowali się na lokalnych patriotów dla osiągniecia własnych korzyści .