Grożąc nożem chciał obrabować sklep w Raniżowie. Schwytał go policjant w cywilu
Kolbuszowski policjant, będąc w czasie wolnym od służby, schwytał osobnika, który grożąc nożem próbował dokonać rozboju w jednym ze sklepów w Raniżowie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (05.07) wieczorem. Zamaskowany mężczyzna wtargnął do jednego ze sklepów spożywczych w Raniżowie i grożąc nożem pracownicom, zażądał wydania pieniędzy. Świadkiem zdarzenia był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, który będąc poza służbą, robił zakupy. Gdy kasjerki nie wydały napastnikowi pieniędzy, ten wybiegł ze sklepu.

Policjant natychmiast pobiegł za zamaskowanym mężczyzną. Podczas pościgu, uciekający wielokrotnie groził funkcjonariuszowi, że użyje wobec niego noża. Nic mu to nie dało. Został obezwładniony i zatrzymany przez funkcjonariusza i pomagającego mu mieszkańca Raniżowa.
Zatrzymany napastnik to 18-letni mieszkaniec Raniżowa. Mundurowi zabezpieczyli nóż, którym groził ekspedientkom. Po zgromadzeniu  materiałów w tej sprawie, prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju i zmuszania funkcjonariusza z użyciem groźby do odstąpienia od wykonywanych czynności. Decyzją sądu młody mężczyzna najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.