Gratka dla miłośników koni, swojskiego jadła i ludowego rzemiosła
W niedzielę (06.08) kolbuszowski skansen zaprasza na imprezę plenerową, której hasło przewodnie brzmi „Koń, jaki jest…”. W programie wiele atrakcji. Będzie wystawa klaczy rasy małopolskie, a także pokazy ras koni: zimnokrwistej, śląskiej, wielkopolskiej, szlachetnej półkrwi, kuców i hucułów.
Na godz. 15 zaplanowano paradę koni, a następnie prezentację musztry kawaleryjskiej. Odbędą się też zawody i pokazy jeździecki,  konkursy dla publiczności oraz przejażdżki  koniem i bryczką.
Swój kunszt zaprezentują rzemieślnicy: kowalstwo (kuźnia ze Staniszewskiego), zabawkarstwo (zagroda z Wrzaw), rymarstwo (stodoła z Glin Małych). Swojskim jadłem częstować będą panie z kół gospodyń wiejskich w Kolbuszowej Górnej (szkoła z Trzebosi) i Nowej Wsi (karczma z Hadli Kańczuckich).
W stodole z Glin Małych odbywać się będzie wystawa maszyn i sprzętów rolniczych. Turyści będą mogli zwiedzić kościół z Rzochowa i spichlerz z Bidzin, w którym można zobaczyć obrazy Wojciecha Trzyny. Udostępniona do zwiedzania zostanie także zagroda z Brzózy Stadnickiej. Początek imprezy w samo południe. Wstęp: 12 zł, 9 zł, 34 zł (bilet rodzinny), dzieci do 7 lat – bezpłatnie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.