Gdzie parkować i inne rady, czyli święto zmarłych w powiecie kolbuszowskim

Dzień Wszystkich Świętych w powiecie [ZDJĘCIA]

W Dniu Wszystkich Świętych (01.11) największe utrudnienia w ruchu drogowym w powiecie mogą wystąpić w rejonie cmentarza parafialnego przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej.  Tam stawiać samochody należy z prawej strony ulicy.

Na terenie Kolbuszowej w święto zmarłych czekać będą także parkingi: na Rynku, przy sklepie TESCO, a także obok pływalni krytej „Fregata”.
Nie tylko w Kolbuszowej

W Dzikowcu i Raniżowie miejsca dla aut znajdować się będą przy cmentarzach. Na terenie Majdanu Królewskiego parkingi zabezpieczono przy kościele i na placu targowym.

W Komorowie i Kolbuszowej Górnej, gdzie cmentarze znajdują się przy drodze krajowej nr 9, parkować będzie można przy świątyniach.

Pozostałe nekropolie w powiecie usytuowane są przy drogach powiatowych i gminnych, przy których również wyznaczono parkingi.
Policyjne kontrole

Jeśli będzie taka potrzeba, w miejscach wzmożonego ruchu lub tam, gdzie będą się tworzyć zatory, policjanci będą ręcznie kierować ruchem.

W święto zmarłych mundurowi będą zwracać uwagę na: właściwe używanie świateł, prędkość, stosowanie się do znaków drogowych, sposób przewożenia dzieci w pojazdach, a także kontrolować stan trzeźwości kierowców.

Funkcjonariusze będą sprawdzać również, czy miejsca parkingowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych są zajmowane przez osoby posiadające odpowiednie uprawnienia.
Policja przypomina, że  każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, będzie miał obowiązek używania elementów odblaskowych.

Święto zmarłych – zagrożenia

Należy również uważać na kieszonkowców.

– Nie wszyscy udają się na cmentarz w takim samym celu jak my – mówi Beata Chmielowiec z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej. – Często dochodzi do sytuacji pozostawienia torebki wraz z wartościowymi rzeczami na sąsiednim nagrobku lub na ławeczce obok. Osoba zajmująca się sprzątaniem nawet nie zdaje sobie sprawy, jak łatwo może paść ofiarą złodzieja.
– Dlatego apelujemy o zachowanie ostrożności i trzymanie rzeczy przy sobie, w miejscach trudno dostępnych. Przedmioty, które są wartościowe, a nie musimy ich ze sobą zabierać, pozostawmy w domu. Nie nośmy przy sobie dużej ilości pieniędzy. Jeśli pozostawiamy samochód na parkingu przy cmentarzu, pamiętajmy o jego zamknięciu i trzymaniu przy sobie kluczyków.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.