Gdzie jest to obiecywane w kampanii wyborczej „otwarcie dworca dla mieszkańców”? [FOTO, WIDEO]

Strefa „Kiss & fly” przy kolbuszowskim dworcu? "Jej brak to duży problem"

Otwarcie dworca dla mieszkańców obiecywali w zasadzie wszyscy kandydaci na radnych. W spocie wyborczym mówili o tym również samorządowcy z obozu obecnego burmistrza. Dlaczego więc do tej pory obietnicy tej nie spełniono?

Dworzec, którego przebudowa kosztowała 5,6 mln zł, na początku funkcjonował 7 dniu w tygodniu. Później jednak, w związku z szukaniem oszczędności, postanowiono z tym skończyć.

Zamknęli przez „oszczędności”

Radni zdecydowali, że pasażerowie mogą przebywać tam od poniedziałku do piątku do godziny 22. W soboty obiekt jest otwarty do godz. 16, a w niedziele… w ogóle.

Gdzie jest to obiecywane w kampanii wyborczej "otwarcie dworca dla mieszkańców"? - zdjęcie nr 1.

Problem potęguje fakt, że wraz z budynkiem dworca zamykane są… toalety.  

– Wczoraj przed godziną 20 czekałem na pociąg w poczekalni dworca. Wchodząc byłem przekonany że jest „otwarty” do 22, tak jak to było do tej pory. O godzinie 19.55 pani wyprosiła wszystkich z poczekalni mówiąc że ona zamyka, i do 20 musi włączyć alarm.

– Dodam że ludzie, którzy też tam czekali nie byli z okolic. Stwierdzili, że większego dziadostwa nie widzieli nigdzie. A za potrzebą gdzie iść? Pod starostwem się załatwić? Zamykanie dworca o 22 było kiepskie, ale teraz to już przegięcie – złościł się jeden z użytkowników facebookowej grupy Nasza Kolbuszowa.

Gdzie jest to obiecywane w kampanii wyborczej "otwarcie dworca dla mieszkańców"? - zdjęcie nr 2.

Obiecywali otwarcie dworca

Nic więc dziwnego, że otwarcie dworca dla mieszkańców było tematem przewodnim w kampanii wyborczej. Obiecywali to kandydaci na burmistrza i na radnych.

Taka deklaracja znalazła się również w spocie ekipy burmistrza Grzegorza Romaniuka.

Od wyborów minęło już sporo czasu, a w sprawie dworca nic się nie dzieje. Być może co się stanie, bo z naszych informacji wynika, że na sierpniowej sesji Rady Miejskiej ma znaleźć się projekt uchwały w sprawie zmiany regulaminu dworca.

Zmiana regulaminu?

Opozycja, która stoi za tą inicjatywą, zaproponowała, aby obiekt funkcjonował codziennie w godz. 6 – 21. Problem w tym, że urzędnicy mieli wyliczyć, że to oznaczać będzie zatrudnienie kolejnej osoby.  

– Ja z tym się absolutnie nie zgadzam. Skoro jest monitoring, to po co jeszcze kogoś zatrudniać do pilnowania? – pyta radny Michał Karkut.  

Zobacz wideo

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.