Dziewczynka, u której wykryto świńską grypę, jest w bardzo ciężkim stanie. Przedszkole zamknięte przez tydzień
Wczorajszy nasz tekst o zamknięciu Przedszkola nr 3 z powodu ataku grypy spotkała się z ogromnym zainteresowaniem naszych Czytelników. W ślad za tym pojawiło się wiele komentarzy typu „piszecie bzdury” lub „kłamiecie”. Dziś, po zweryfikowaniu tematu u źródła, okazuje się, że wszystkie informacje zawarte w naszej publikacji, w tym także domysły, okazały się zgodnie z faktami.

Grypa zaatakowała przedszkole z końcem ubiegłego tygodnia. Na ogólną liczbę 130 maluchów, w czwartek (31.01) było ich 70, a dzień później już tylko 20. Wiadomo, że jedna z dziewczynek w bardzo ciężkim stanie trafiła do jednego z krakowskich szpitali, gdzie walczy o życie.
Jak się dowiedzieliśmy, wykryto u niej wirusa świńskiej grypy A/H1N1. Renata Draus, dyrektor „Trójki”, w rozmowie z dziennikarzem Super Nowości, nie potwierdziła tej informacji, ale też jej nie zaprzeczyła. Zdradziła jedynie, że w dniu przewiezienia dziewczynki do szpitala jej stan był krytyczny. – Wciąż nie jest dobry, ale jest nadzieja, że będzie lepiej – podkreśliła pani dyrektor.

Od dziś (04.02) przedszkole jest zamknięte. Stan ten ma potrwać tydzień. W tym czasie pomieszczenia placówki zostaną zdezynfekowane pod kątem zarazków. Zajmie się tym profesjonalna firma.
Zdajemy sobie sprawę, że jest to sytuacja niekomfortowa dla rodziców. Przepraszam ich bardzo za tę sytuację. Ale jest ona niezależna od nas. Robimy to po to, żeby chronić zdrowie naszych przedszkolaków i osób, które przychodzą do naszej placówki – zapewniła Renata Draus.

7 Komentarzy

  1. Niektórych rzeczy się nie pisze. Czy Pani Dyrektor wyraziła zgodę na cytowanie jej słów? Czy wiedziała że mówi do całej Kolbuszowej? Dajcie rodzinie żyć w spokoju…

      • Droga „redakcjo” po pierwsze na dzień dobry już jest kłamstwo w artykule… Druga sprawa to fakt że rodzice przyprowadzają NIE-doleczone dzieci… Kaszla, kichają jedno na drugie i zarazki przenoszą… Nie róbcie sensacji z czyjegoś nieszczęścia… Bo to nie jest fajne!

    • Również uważam że nie wypada robić sensacji na czyimś nieszczęściu…. Ludzie zamiast siać plotki i myslec kto jak powiedział lepiej pomodlili by się za to dziecko ! I nie szukajcie już dziury w całym …..

  2. Ludzie obudzcie się jezeli jest epidemia dlaczego to jest ukrywne to poprostu dawna komuna zamiast ostrzegać i zapobiegać chowają głowe w piask -wstyd . Jak prości ludzie mają przetrwać jedostki wiedzą i się chronią a motłoch niech umiera albo szuka ratunku u Boga.Cała prawda o dawnych i obecnych czasach -smutna lecz prawdziwa.Pod Twoja obrone…..

    • Przedszkole zamknięto z powodu dużej ilości zachorowań na grypę. Jedno od drugiego się zaraża, Panie z personelu również… Nie ma komuny, została obalona. Jest natomiast szara rzeczywistość. To nie tylko Przedszkole 3 bo w szkołach czy przedszkolach również jest mniej dzieci. Ale tylko Trójka ma tak duża ilość chorych podopiecznych. Ponad to niestety jedno dzieciątko ma te groźna grypę. Ale po co to rozgłaszać, siać panikę robić aferę. Nie jest potwierdzone że że dziecko zaraziło się w przedszkolu bo na te 125 dzieci tylko jedno ma ta odmianę grypy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.