Dwudniowa biesiada przy MDK
W najbliższy weekend (12-13.05) na placu przy budynku Miejskiego Domu Kultury odbywać się będzie impreza  „Biesiada dla Adama – majówka z okazji 220. rocznicy urodzin Adama Mickiewicza.

Sobotę  o godz. 16 rozpocznie wspólne przygotowanie bigosu według wskazań dr Grzegorza Russaka. Następnie zaplanowano prelekcję pt. „Kuchnia myśliwska, staropolska i regionalna”. Dzień zakończy biesiadowanie przy bigosie lasowiackim autorstwa pani Janiny Olszowy.
W niedzielę na godz. 13. zaplanowano grę przyrodniczo-turystyczną dla rowerzystów (ścieżka przyrodnicza Białkówka). Następnie w programie m.in.: quiz wiedzy z nagrodami, konkurs kulinarny, akcja taneczna „od przedszkola do seniora”, wspólny występ kapel ludowych, gawęda dr Russaka o myślistwie i kulinariach, występ waltornistów, prezentacja sygnałów myśliwskich, recytacje, koncert zespołu Piramidy, film „Pan Tadeusz” z 1928 r. z muzyką na żywo. Wstęp jest wolny.    
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie Wam ważnych i ciekawych informacji z terenu powiatu kolbuszowskiego, a w szczególności z gmin: Kolbuszowa, Cmolas, Majdan Królewski, Dzikowiec, Raniżów i Niwiska. Pamiętajcie, że jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@kolbuszowalokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.