Dworzec czeka rewitalizacja
Zaniedbany budynek dworca kolejowego i otaczające go tereny nie są dziś wizytówką Kolbuszowej. Wręcz przeciwnie. Ale to ma się zmienić. Magistrat w zasadzie już wykupił te nieruchomości od kolei, po to aby je zrewitalizować.  Mają w tym pomóc pieniądze pozyskane w ramach dwóch projektów: Podkarpackiej Podmiejskiej Kolei i programu rewitalizacji miasta.
Dzięki temu ostatniemu mechanizmowi pomieszczenia dworca mają zostać zagospodarowane na tzw. cele administracyjne. – Chodzi o miejsce dla działu rodzinnego Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Straży Miejskiej, a także organizacji pozarządowych, które prowadziłyby tam zakład aktywizacji zawodowej i realizowały działania na rzecz niepełnosprawnych – wylicza Janusz Durak, kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy w Urzędzie Miejskim.
Ponadto w nowym dworcu mają znaleźć się: poczekalnia, toalety, pokój dla matki z dzieckiem, mini bar, biuro podróży, biletomat. Zaplanowano też część usługową, a w niej świetlicę dla młodzieży z punktem bibliotecznym i miejscem informacji turystycznej. Na terenach wokół budynku dworca mają powstać również nowe perony i miejsca postojowe dla autobusów.

5 Komentarzy

  1. Wszystko piknie ładnie, tylko ja co raz bardziej ciekawy jestem jak nasza gmina wybrnie z obowiązku skanalizowania wsi do 2020 roku. Przecież na tym polu to łyso jak na ściernisku.

  2. Wszystko pięknie, ładnie bo zbliżają sie wybory… na Górnej kanalizacja siesię robi, a ile lat ludzie czekali?? Teraz obwodnica Kolbuszowej i lacznik rzeszowskiej z sedziszowska…. który nie wiadomo czy i kiedy dojdzie do skutku… dworzec ok w sumie wymaga remontu. Jezdzac neobusem słyszałam jak sie „mieszczanie” z wiekszych miast śmiali ze PRL wciąż istnieje… zwlaszcza ze Starostwo takie odładowane a na przeciw ruina…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.