Dwaj kolbuszowscy ratownicy medyczni zostali objęci kwarantanną

Dwaj kolbuszowscy ratownicy medyczni zostali objęci kwarantanną!

Dziś (17.03) dwóch kolbuszowskich ratowników medycznych objęto kwarantanną, która ma zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. A to dlatego, że osoba z najbliższego otoczenia pacjenta nie powiedziała, że kilka dni wcześniej wróciła z zagranicy…
O całej sprawie ratownicy poinformowali dosłownie przed chwilą na Facebooku: – „Pamiętajcie, nie oszukujcie medyków. Powiedzcie nam, jeśli mieliście kontakt z osobą z zagranicy lub sami stamtąd wróciliście. Dzięki temu pomożecie innym. Zapewniając bezpieczeństwo osobom będącym na pierwszej linii zagrożenia, dajecie sobie i innym poczucie bezpieczeństwa. W razie jakichkolwiek problemów zdrowotnych będzie miał Wam kto pomóc. Jeszcze raz gorący apel do wszystkich: nie kłam medyka”.

#NieKłamMedyka Jesteśmy na pierwszej linii w walce z koronawirusem. Podczas wzywania karetki informuj dyspozytora medycznego o jakichkolwiek możliwościach (nawet mało prawdopodobnych) kontaktu pacjenta z osobą zarażoną lub potencjalnie zarażoną. Daj nam szansę się zabezpieczyć. My ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki w karetkach nie jesteśmy obojętni wobec naszych pacjentów. Wy również nie bądźcie obojętni wobec NAS.👉 Pokaż, ze Nas wspierasz wyślij nam zdjęcie lub krótki filmik z hasztagiem #NieKłamMedyka, amy go udostępnimy.

Opublikowany przez Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie Wtorek, 17 marca 2020

Na chwilę obecną w Polsce odnotowano 238 przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć osób, niestety, zmarło. W czwartek walkę z chorobą przegrała 57-letnia kobieta w Poznaniu. W piątek we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna. W sobotę dowiedzieliśmy się o śmierci 66-letniego mężczyzny w Lublinie. W poniedziałek w Łańcucie zmarł 67-letni mężczyzna, dziś w Wałbrzychu odszedł 57-letni mężczyzna.
Na Podkarpaciu odnotowano do tej pory jedenaście potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 2808 osób, 1621 poddano kwarantannie domowej, a w szpitalach znajduje się obecnie już 56 mieszkańców naszego województwa. W powiecie kolbuszowskim nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem.

3 Komentarze

  1. Szacun dla ratowników i pielegniarek. Sana lini ognia zawsze jak nie z agresorami po dopalaczach to z korona vsjrusem. Nie robcie se jaj z,, medykami,, bo to oni najwiecej ryzykuja. SZACUN PANOWIE I PANIE

  2. Tylko, że w Kolbuszowej i okolicy to prawie każdy ma kogoś za granicą i teraz ta ekipa wróci na święta za kilka tygodni no i się rozkręci statystyka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.