Dwa kolejne przypadki koronawirusa w powiecie kolbuszowskim

Pięć nowych zakażeń koronawirusem, dwa z nich dotyczy sąsiedniego powiatu!

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś (02.05) o kolejnych dwóch potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w powiecie kolbuszowskim. W komunikacie z godziny 13 czytamy, że są to dwie starsze kobiety. Obie są w domowej izolacji.

Jak do tej pory w naszym powiecie potwierdzono 9. przypadków Covid-19. Dotyczy to: pięciu kobiet (dwie w sile wieku, trzy starsze), trzech mężczyzn (wszyscy w sile wieku) i dziecka. Żaden z mieszkańców naszego powiatu nie znajduje się pod nadzorem epidemiologicznym, 202. osoby objęto kwarantanną.
Z najnowszych danych resortu zdrowia wynika, że zakażonych koronawirusem w Polsce jest 13 375 osób, z których 664 zmarło. Na Podkarpaciu potwierdzono 341 przypadków zakażenia koronawirusem. 214 osób wyzdrowiało. Odnotowano 23 zgony. Pod nadzorem pozostaje 80 mieszkańców naszego województwa, 5 029 poddano kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 27 osób.

2 Komentarze

  1. Super. Pojdziemy do przedszkoli z pomocy zrobimy wielka kwarantanne… a może przy tym kilka zgonow ?!

  2. pomyślmy- co jest ważniejsze, 280 pln na test dla lekarza, by nie zakażał pacjentów i kolegów, czy 50 tys. pensji plus premie kwartalne dla kumpli i rodzin polityków PiS? Poseł Chmielowiec w głosowaniach nad testowaniem medyków nam to niedawno pokazał. Liczą się wybory, a że dzieciaki też rozniosą choroby… O tych, którzy złapali przy urnach, powie się, że to skutek odwiedzin w galeriach albo kontaktów z wnukami w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dziś ważnym jest, by urna nie była jednoznacznym wskazaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.