Czytelnik oburzony: – Pacjentom szpitala udzielano komunii świętej rękoma

W Szpitalu Powiatowym w Kolbuszowej jeden z księży miał udzielać komunii świętej pacjentom, czyli grupie najbardziej narażonej koronawirusem, bezpośrednio do ust, a nie na rękę, jak radzi Episkopat. Świadkiem tej sytuacja była jedna z pielęgniarek.

Większość pacjentów witała ten sposób przyjmowania komunii z radością. A według mnie to bardzo poważna sprawa – alarmuje Czytelnik, który poinformował nas o całej sprawie.

W zarządzeniu, które w czwartek (12.03) wydała Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski, czytamy, że „przepisy liturgiczne kościoła przewidują przyjmowanie Komunii Świętej na rękę”.

 

W ostatnich dniach media obiegła wiadomość z Wielkopolski, gdzie zarażony koronawirusem szafarz rozdawał w kościele wiernym komunię świętą (szafarz to osoba, która uzyskała upoważnienie od danej parafii do udzielania komunii świętej, i może nią zostać każdy). Zakażona jest też jego żona.

 

 

 

 
Koronawirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową, czyli m.in. poprzez kaszel, kichanie i podczas mówienia. Dlatego należy zachowywać zdroworozsądkowe środki ostrożności w relacjach z innymi osobami, dbać o higienę osobistą oraz unikać dużych skupisk ludzi. Ważne jest mycie rąk po każdej wizycie na zewnątrz. Dotyczy to wszystkich: zarówno osób świeckich, jak i duchownych.

3 Komentarze

  1. A czy ktos uswiadomił chorych ze moga komunię świętą przyjąć do ręki.Nie sądzę, najlepiej odrazu oskarżać kogoś innego ,czyli Księdza

  2. No to temat dla prasy się skończył… bo masze w kaplicach szpitalnych w ZOZie w Kolbuszowej zostały całkowice odwołane…. do odwoałania;)

  3. Damian masz racje msze są odwołane i ksiądz posługujący w szpitalu ma zakaz odwiedzin z komunia nawet na oddziały by nie przyniósł i nie wyniósł szpitalnych zarazkow do odwolania, a Ks jest w podeszlym wieku na emeryturze więc go nie uczono na ręce dawniej dawać i lepiej ze daje do ust, bo są starsi, schorowani nie nauczeni a do takich osób jest bardzo ciężko dotrzeć z rozumem a każdy chory jak przebywa w szpitalu nawet w odwiedzinach ma w sobie jakieś zarazki, odpuście ludzie ksiądz dobrze zrobił i wykonał co miał zrobić sama ta osoba podeszła do komuni i język wystawiła to co miała zrobić..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.