Czwórka mieszkańców sąsiedniego powiatu zarażonych koronawirusem

Znoszą obowiązek noszenia maseczek

Mamy  40. nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Dotyczą one województw: łódzkiego – 19, śląskiego – 7, dolnośląskiego – 5, podkarpackiego – 5, pomorskiego – 3, małopolskiego – 1. Cztery zakażenia dotyczą powiatu mieleckiego, jest to jedna kobieta i trzech mężczyzn. Cała czwórka jest w stanie dobrym i została objęta ścisłą kwarantanną.
Według najnowszych informacji Ministerstwa Zdrowia, liczba zakażonych koronawirusem jest 492 obywateli polskich. Pięć osób, niestety, zmarło. Są to: 57-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w Poznaniu; oraz czterech mężczyzn: 73 l. (Wrocław), 66 l. (Lublin), 67 l. (Łańcut) i 57 l. (Wałbrzych).

W piątek (20.03) w szpitalu w Łańcucie zmarła 27-letnia kobieta, która była zarażona koronawirusem. Jej śmierć spowodowała jednak sepsa, więc nie jest uwzględniana w statystykach.

Na Podkarpaciu przebywa 25 przypadków zakażenia. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 6 477 osób, 6 020 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach znajduje się 68 mieszkańców. W powiecie kolbuszowskim nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.