Coraz mniej uczniów w szkołach średnich. Młodzież wybiera inne miasta
Niż demograficzny nie tylko uderza w kolbuszowskie szkoły podstawowe. Coraz bardziej widać go w placówkach średnich, którymi zarządza starostwo, a więc w: Zespole Szkół Technicznych i Liceum Ogólnokształcącym w Kolbuszowej oraz Zespole Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.
– W porównaniu do ubiegłego roku ubyło nam 53 uczniów – mówił w rozmowie z Super Nowościami starosta Józef Kardyś. – Chodzi nie tylko o niż demograficzny, ale też o nasze niefortunne położenie. Znajdujemy się między dużymi miastami. Są one bardziej atrakcyjne dla młodego człowieka niż mała Kolbuszowa. Rzeszów nam bierze nam uczniów z jednego końca powiatu, Tarnobrzeg z drugiego, a Mielec z trzeciego. Dzieje się tak mimo tego, że mamy naprawdę świetną bazę oświatową.

4 Komentarze

  1. Oprócz poziomu nauczania, może warto było by się przyjrzeć jak wygląda sieć transportu publicznego. Jak ze wsi autobus nie jeździ to lepiej wybrać się dalej – i zamieszkać w internacie.

  2. Opinie absolwentów tych szkół nie napawają optymizmem ,młodzi ludzie chcą być szanowani ,a nie traktowani jak śmieci . Dlatego wybierają szkoły o wiele dalej, niż Kolbuszowa.

  3. „Coraz bardziej widać go w placówkach średnich, którymi zarządza starostwo” – no właśnie, to zdanie tłumaczy chyba wszystko!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.