Chcą wybudować „osy” – nowoczesne miejsca wypoczynku, sportu i rekreacji
Otwarte Strefy Aktywności (OSA) – to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. Wariant podstawowy takiej strefy to siłownia plenerowa i miejsce relaksu.

Wersja rozszerzona to, oprócz dwóch wymienionych elementów, sprawnościowy plac zabaw, zieleń i ogrodzenie. Trzy takie „osy” mają powstać na terenie gminy. Stanie się tak pod warunkiem, że magistrat otrzyma dotację na ten cel z Ministerstwa Sportu i Turystki. Wartość inwestycji to 200 tys. zł.
– Złożyliśmy wniosek na trzy takie strefy: dwie z nich to wersje podstawowe, jedna zaś rozszerzona  – informuje burmistrz Jan Zuba. – Jedna ma powstać w Kolbuszowej Górnej, gdzie ma być uzupełnieniem boiska wielofunkcyjnego; drugą – w Kolbuszowej Dolnej; natomiast trzecią „osę” – tą rozszerzoną – na terenie placu zabaw przy ul. Bora Komorowskiego, który jest w stanie przestarzałym.


2 Komentarze

  1. Pan Zuba tak dba o nasze dzieci ze jakoś nie zauważył ze znaki postawione na wysepkach są akurat na wysokości wzroku dziecka i żeby dziecko przeszło przez przejście musi się pierw wychylić za znaku no cóż ktoś tu jest nieukiem albo projektował jak to w kolbuszowej bywa jakiś pociotek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.