Chcą budować zbiorniki retencyjne w gminie Kolbuszowa. Znamy lokalizacje
Wiosenne powodzie, które były efektem intensywnych opadów deszczu, uzmysłowiły jak bardzo na terenie kolbuszowskiej gminy potrzebne są zbiorniki retencyjne.

Generalnie chodzi o to, żeby woda gromadziła się w miejscach, nad którymi jest kontrola, a nie na posesjach mieszkańców czy instytucji publicznych i firm. Zbiorniki retencyjne mogłyby także pomóc w walce z suszą, której w tym roku boleśnie doświadczyli miejscowi rolnicy Gra jest więc warta świeczki.
Pracujemy nad tym tematem. Są już wstępne lokalizacje. Jedna z tych koncepcji dotyczy rzeki Świerczówka, w okolicy mostu przy drodze wojewódzkiej na Mielec, a druga okolic Brzezówki – zdradza poseł Zbigniew Chmielowiec. –  Są zwolennicy jednej i drugiej lokalizacji. Ostateczną decyzję podejmą specjaliści w tej dziedzinie. Znalazły się w tym roku środki na ten cel. Jest więc możliwość rozpoczęcia prac studyjnych. To cieszy, bo to bardzo ważna inwestycja. W tym miesiącu  planujemy spotkanie w tej sprawie Małgorzaty Wajdy, dyrektor Polskich Wód w Rzeszowie, z samorządowcami i mieszkańcami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.