Centrum handlowe i parking wielopoziomowy w dolinie Nilu?
Plany są takie, że za kilka lat w dolinie przy moście na Nilu powstanie centrum handlowe, a wraz z nim wielopoziomowy i ogólnodostępny parking, a więc obiekt, którego bardzo brakuje.

Na brak miejsc postojowych od lat skarżą się rodzice 125 maluchów położonego nieopodal Przedszkola Miejskiego nr 3. Ten sam problem mają pacjenci i personel sąsiedniego Oddziału Nefrologii i Dializoterapii Szpitala Powiatowego. Jest tam również Środowiskowy Dom Samopomocy, nie brakuje prywatnych firm. Wszyscy oni narzekają na brak miejsc postojowych w tym rejonie miasta.
Stąd idea budowy parkingu dwupoziomowego na działce należącej do miasta przy rondzie w ciągu drogi krajowej nr 9, na tzw. łączce. Obiekt ten ma być skomunikowany wjazdem do centrum miasta (za mostem). Pod tym właśnie kątem miejscy urzędnicy przymierzają się do sporządzenia planu zagospodarowania przestrzennego. – Budowa tego parkingu nie jest kwestia tego czy następnego roku, to perspektywa długofalowa – zaznaczył burmistrz Jan Zuba. – Trzeba się dogadać z inwestorem, który się podejmie realizacji tego zadania, bo powiedzmy sobie szczerze: koszt będzie niebagatelny.

– Trzeba będzie więc szukać rozwiązania, które będzie najbardziej korzystne. Chodzi o zagwarantowanie otwartości tego parkingu. Tam nie może być szlaban i wjazd tylko dla klientów centrum handlowego. Absolutnie  nie. Musimy zadbać o interes mieszkańców. A więc chodzi o pewnego rodzaju kompromis, który pozwoli połączyć ze sobą zarówno potrzeby wszystkich – podkreślał burmistrz.
– Mamy tu pewne doświadczenia. Przykładem jest parking obok Biedronki przy ul. Ruczki. Obiekt ten wybudował inwestor. Dzięki temu zyskaliśmy ogólnodostępny parking na 103 miejsca. Chcielibyśmy podobny mechanizm wykorzystać przy budowie parkingu przy rondzie – dodał Zuba.

– To jest idea, o której rozmawialiśmy już kilkanaście lat temu. Pamiętam to doskonale. A więc jest to propozycja stara, ale bardzo dobra. Podoba mi się również pomysł niezależnego skomunikowania tego parkingu z drogą za mostem – oceniał Józef Fryc, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej.
Wtórował mu radny Waldemar Macheta: – Propozycja jest ze wszech miar właściwa. Myślę, że nie chodzi tu o Kowalskiego, a o biznes. Ale mimo tego, jestem absolutnie za tym – zastrzegł Macheta.

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.