Burmistrz Kolbuszowej o koronawirusie: – Nadszedł dla nas czas próby. Weźmy odpowiedzialność, bądźmy solidarni

Na chwilę obecną w Polsce odnotowano potwierdzonych 111 przypadków zakażenia koronawirusem. Trzy osoby, niestety, zmarły. – Nadszedł dla nas wszystkich czas próby. Weźmy odpowiedzialność, bądźmy solidarni – napisał dziś burmistrz Jan Zuba.

W czwartek w Poznaniu walkę z chorobą przegrała 57-letnia kobieta. W piątek we Wrocławiu zmarł 73-letni mężczyzna. W sobotę dowiedzieliśmy się o śmierci 66-letniego mężczyzny w Lublinie.
Na Podkarpaciu odnotowano już osiem potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. Pod nadzorem epidemiologicznym jest 1475 osób, 837 poddano kwarantannie domowej, a w szpitalach przebywa obecnie już 55 mieszkańców naszego województwa. W powiecie kolbuszowskim, jak dotąd, nie odnotowano żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia wirusem.

Bądźmy solidarni

W związku z tą niespotykaną od dekad sytuacją burmistrz Kolbuszowej, Jan Zuba wystosował dziś (15.03) apel do mieszkańców gminy Kolbuszowa. Oto treść tego komunikatu.

„Nadszedł dla nas wszystkich czas próby. Wykażmy się odpowiedzialnością i bądźmy solidarni. Musimy sobie wzajemnie pomagać w codziennym życiu, aby powstrzymać rozszerzającą się epidemię koronawirusa. Ograniczajmy do minimum wyjścia z domu. Zwróćmy szczególną uwagę na seniorów, osoby niepełnosprawne, samotne. Potrzebna jest pomoc sąsiedzka, pomoc wolontariuszy. Korzystajmy z tele-porad, z Internetu, z e-recept, dokonujmy płatności rachunków, podatków, rachunków za media, korzystając z e-bankowości.

Stosujmy się do zaleceń służb sanitarnych, ministra zdrowia, wojewody podkarpackiego i obowiązujących ograniczeń wynikających z ogłoszonego w dniu 13.03.2020 r. Stanu Zagrożenia Epidemicznego. Śledźmy na bieżąco informacje w mediach oraz na stronie internetowej: www.kolbuszowa.pl. Urząd Miejski, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej będą w tym czasie funkcjonować skupiając się na niesieniu pomocy mieszkańcom i załatwiając najpilniejsze sprawy. Dziękuję za zrozumienie, serdecznie pozdrawiam.

Z wyrazami szacunku. Burmistrz Kolbuszowej, Jan Zuba”
W kraju wprowadzony został stan zagrożenia epidemicznego. W związku z tym ograniczono działalność galerii handlowych, barów i restauracji. Zawieszono zajęcia  w przedszkolach, szkołach i żłobkach. Zamknięto jednostki kulturalno-sportowe. Odwołano wszystkie imprezy, w tym mecze piłkarskie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.