Boiska szkolne na terenie miasta i gminy Kolbuszowa podczas wakacji będą otwarte dla mieszkańców

Rakotwórcze boiska ze sztuczną trawą w powiecie? "To tablica Mendelejewa"

Urząd Miejski w Kolbuszowej poinformował dziś, że na czas wakacji boiska szkolne na terenie gminy będą otwarte dla mieszkańców. Nie dotyczy to jednak obiektów, których zarządcą jest Starostwo Powiatowe.

Decyzję o otwarciu boisk szkolnych dla kolbuszowian magistrat argumentuje „wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców”.

Boiska dla mieszkańców

Drugim powodem, jakim podaje urząd w swym komunikacie, jest „upowszechnianie aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży”.  

Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem wakacje to czas, kiedy nasze życie codzienne z reguły nabiera innego tempa. Dzieci i młodzież mają przerwę od nauki, a dorośli często korzystają z urlopów, aby odpocząć od pracy zawodowej.

To idealny moment, aby lokalne społeczności skupiły się na aktywnym wypoczynku. Dotyczy to przede wszystkim najmłodszych.

Co zrobi starosta?

Boiska to także przestrzenie, gdzie mogą się spotykać i integrować mieszkańcy różnych grup wiekowych. Wspólna gra w piłkę czy organizacja lokalnych turniejów sportowych sprzyja wzmacnianiu więzi społecznych.

Otwarte będą boiska szkolne, które zlokalizowane są na terenie miasta i gminy Kolbuszowa.

Nie dotyczy to jednak obiektów placówek, których zarządcą jest Starostwo Powiatowe, a więc Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej, a także Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni.

Chyba, że starosta Józef Kardyś „pójdzie za ciosem” i – tak samo jak burmistrz – otworzy boiska „swoich” szkół dla mieszkańców.

Internauci chwalą

Decyzja burmistrza o otwarciu boisk szkolnych spotkała się z aprobatą internautów, także radnych opozycji. Jeden z nich nawet zapowiedział organizację wakacyjnego turnieju.

– Super pomysł. Tylko czy dzieciaki są gotowe na to? Może należałoby zorganizować im zajęcia ruchowe? Pamiętajcie, że przykład idzie z góry, Wy włodarze musicie nam rodzicom pomagać i dla przykładu otwierać szkolne boiska, abyśmy nie musieli jak złodzieje przechodzili z dzieckiem przez płot – komentuje pan Michał.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.